elegancka kobieta liczy pieniądze

Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to jedna z najpopularniejszych propozycji oferowanych przez banki. Można go wydać na dowolny cel, a warunki jego otrzymania nie są tak restrykcyjne. Mimo wszystko nasza zdolność kredytowa ma tutaj duże znaczenie, a szczególnie nasze zarobki. Przy jakiej wypłacie można liczyć na otrzymanie kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy – charakterystyka

Kredyt gotówkowy to standardowa oferta bankowa. Może się o niego ubiegać praktycznie każdy, jeżeli tylko spełnia określone warunki. Istotną zaletą tego typu finansowania jest to, że pieniądze mogą zostać wydane na dowolny cel, nie ma też konieczności dodatkowych zabezpieczeń. Wysokość kwoty kredytu gotówkowego będzie zależała głównie od naszej zdolności kredytowej, która będzie wyliczona na podstawie przede wszystkim naszych zarobków. Umowa podpisywana jest zazwyczaj na okres od kilku do kilkudziesięciu miesięcy, a spłata odbywa się w ratach według określonego wcześniej harmonogramu.

Jak dostać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy można dostać na dwa sposoby – bezpośrednio w placówce bankowej, albo online przez internet. Ta druga możliwość jest coraz popularniejsza, bo pozwala na załatwienie sprawy bez wychodzenia z domu, ale ma też i swoje wady. Nie można liczyć na indywidualne podejście do klienta i nie ma miejsca na negocjacje, przez co warunki kredytowania mogą być nieco gorsze. Trzeba też pamiętać, że kredyt gotówkowy to domena banków, jako że oferty te podchodzą pod prawo bankowe. Idąc do firm pozabankowych, można liczyć jedynie na pożyczki gotówkowe, niemające wiele wspólnego z kredytami.

Aby otrzymać kredyt, trzeba przede wszystkim przedstawić podstawowe dokumenty, jak dowód osobisty oraz dokument potwierdzający dochód (umowa o pracę). Bank sprawdza nasze zarobki, najczęściej jest to wyciąg z konta z ostatnich 3 do 6 miesięcy, a następnie wylicza naszą zdolność kredytową. Na tej podstawie możliwe będzie określenie, na jaki kredyt nas stać, w odniesieniu do czasu kredytowania oraz wysokości miesięcznych rat.

Kredyt gotówkowy a zarobki

Tak więc aby dostać kredyt gotówkowy, trzeba przedstawić dowód stałych dochodów, innymi słowy trzeba mieć pracę i stałą pensję. Ile w takim razie trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy? Tak naprawdę nie ma tutaj minimalnej kwoty, jednak na podstawie wysokości zarobków będzie wyliczana wysokość kredytu, im więc mniej zarabiamy, tym mniej będziemy mogli pożyczyć. Dokładna wysokość ewentualnego kredytu będzie ustalana indywidualnie, z uwzględnieniem nie tylko wysokości zarobków, ale i tego czy nie mamy żadnych innych zobowiązań finansowych.

Gdzie po kredyt gotówkowy?

Ofert kredytów gotówkowych nie brakuje, a rynek finansowy zalewa nas propozycjami korzystnych pożyczek. Należy jednak pamiętać, że takie zobowiązania to poważna sprawa, co za tym idzie, trzeba dokładnie zastanowić się nad daną propozycją i sprawdzić ją dokładnie. W tym wypadku najlepiej korzystać z dostępnych w sieci porównywarek kredytów gotówkowych, które pozwalają na zweryfikowanie różnych ofert pod względem warunków.

Trzeba też wziąć pod uwagę własne zdolności finansowe, obliczyć, na jaki kredyt nas stać, byśmy mogli zarówno spłacać określone raty jak i jednocześnie mieć na życie. Mówi się, że raty zobowiązań finansowych nie powinny przekraczać ok 50% naszych dochodów, w innym wypadku możemy mieć problemy ze spłatą i popaść w ten sposób w długi. Pożyczając pieniądze, musimy mieć pewność, że damy radę je zwrócić.