banknot w bankomacie

Pożyczki bez BIK – gdzie można dostać?

Udając się po kredyt lub pożyczkę do banku musisz mieć świadomość, że Twoja negatywna historia kredytowa najprawdopodobniej uniemożliwi uzyskanie wnioskowanych środków. Jeżeli do tej pory nie spłacałeś swoich zobowiązań terminowo musisz poszukać alternatywnej opcji pożyczania pieniędzy i znaleźć firmę, która udziela pożyczek bez BIK. Czym są pożyczki dla zadłużonych i gdzie można je dostać?

Pożyczki bez BIK – czym są?

Pożyczki bez BIK to pozabankowa oferta finansowego wsparcia, występują zazwyczaj w formie tzw. chwilówek online oraz pożyczek ratalnych. Kwoty pożyczkowania są zróżnicowane, najczęściej w granicach od 100 zł do 25 000 zł. Umowa pożyczki zawierana jest w oparciu o przepisy kodeksu cywilnego, przepisy bankowe obligujące do sprawdzenia klienta w BIK nie mają w tym przypadku zastosowania.

Idea pożyczania pieniędzy w tej formie sprowadza się do braku weryfikacji pożyczkobiorcy w rejestrze Biura Informacji Kredytowej. Prywatne firmy pożyczkowe udzielając pieniędzy w ten sposób nie sprawdzają historii dotychczasowych zadłużeń klienta, proces decyzyjny jest uproszczony, a formalności ograniczone do niezbędnego minimum.

Dla kogo pożyczki bez baz?

Musisz wiedzieć, że dane dotyczące Twoich opóźnień w spłacie zaciągniętych zobowiązań najprawdopodobniej figurują w rejestrze Biura Informacji Kredytowej. Pamiętaj, że wszystkie negatywne wpisy przechowywane są w bazie do 5 lat i jeśli nie wywiązywałeś się rzetelnie z regulowania długów w wyznaczonym terminie możesz mieć w tym czasie problem z otrzymaniem kredytu lub pożyczki w banku.

Pożyczki bez rejestrów są zazwyczaj jedyną z możliwych form finansowania osób z niską zdolnością kredytową, ze złą historią zadłużeń. Pożyczki bez baz to najczęściej jedyne rozwiązanie dla osób, które zalegają lub zalegały dłuższy czas ze spłatą zaciągniętych długów. To zazwyczaj jedyne wyjście z trudnej sytuacji dla osób, wobec których zastosowano egzekucją komorniczą, częste wsparcie finansowe osób pozostających tymczasowo bez pracy, aktualnie poszukujących zatrudnienia.

To alternatywa dla osób, które nie zdołały jeszcze zbudować wiarygodnego profilu pożyczkobiorcy i potrzebują szybkiej gotówki w danym momencie. O pożyczkę bez BIK mogą się ubiegać zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze, to szansa dla przedsiębiorców, którzy z uwagi na kłopoty finansowe nie mogą ubiegać się o środki w banku.

Gdzie można dostać pożyczki bez BIK?

Z uwagi na fakt, że banki mają obowiązek weryfikacji BIK szybkie pożyczki dla zadłużonych możesz uzyskać jedynie w prywatnych firmach finansowych. Poniżej lista firm oferujących chwilówki bez zdolności:

  • Ekspres Pożyczka – od 250 zł do 2 500 zł,
  • Freezl – od 100 zł do 5000 zł,
  • Zaliczka.pl – od 100 zł do 2 000 zł,
  • Lendon – od 100 zł do 6 000 zł,
  • Wandoo – od 300 zł do 5 000 zł.

W tych firmach możesz liczyć na pożyczki ratalne bez BIK:

  • Mondeo Now – od 1 500 zł do 10 000 zł,
  • Super Grosz – od 1000 zł do 15 000 zł,
  • Aasa – od 2 000 zł do 10 000 zł,
  • Provident – od 300 zł do 20 000 zł,
  • Kredyt OK – od 400 zł do 5 000 zł.