wykres giełdowy

Finanse w internecie, czyli najpopularniejsze serwisy finansowe w sieci — lista

Finanse to temat dotyczący w sposób mniej lub bardziej bezpośredni każdego z nas. Jeśli nawet my sami nie interesujemy się tematami związanymi z kształtowaniem się rynku finansowego, to na pewno w naszym bliskim otoczeniu znajdzie się ktoś, kto stara się być na bieżąco. Tak czy inaczej, nawet jeśli ekonomia nie leży w centrum naszych zainteresowań, warto otrzymywać podstawowe informacje. Serwisów internetowych specjalizujących się w tematyce finansów jest wiele, więc skąd najlepiej czerpać wiedzę?

Serwis finansowy Bankier.pl

Bankier jest to jeden z przodujących serwisów o tematyce finansowej, który działa już ponad dwie dekady, bo od 2000 roku. Bankier udostępnia najnowsze informacje i przydatne narzędzia, które umożliwiają odbiorcom podejmowanie jak najlepszych decyzji związanych z zarządzaniem finansami. Platforma ta oferuje bazę wiedzy w postaci niezliczonej ilości artykułów i poradników, podzielonych na sekcje ze względu na główną tematykę. Poszczególne sekcje specjalizują się m.in.: w notowaniach giełdowych i ich analizie, w informacjach prawnych oraz poradach inwestycyjnych.

Money.pl

Money, podobnie jak Bankier, działa w polskim internecie już od 2000 roku i jest najpopularniejszym serwisem w tematyce finansowo-biznesowej w Polsce. Możemy znaleźć na nim zarówno informacje z dziedziny finansów, ekonomii, biznesu czy prawa, jak również wiele przydatnych narzędzi (kalkulatorów). W ramach Money działają również serwisy o tematyce rynku nieruchomości czy rynku pracy. Platforma ta jest więc ogromną bazą wiedzy, dla zainteresowanych nie tylko finansami, ale również biznesem i tematami okołobiznesowymi.

Serwis finansowy asf.com.pl

Pełna nazwa serwisu kryjącego się pod skrótem “ASF” to Adamczuk Serwis Finansowy. Jego początki sięgają 2002 roku, kiedy to założona została firma, której zasadniczym obszarem działania było pośrednictwo ubezpieczeniowe. Następnie powstała strona firmy, która z czasem przekształciła się w serwis o tematyce kredytowo-ubezpieczeniowej. Oprócz samych usług strona zawiera wiele przydatnych informacji i wskazówek oraz możliwość skorzystania z porad telefonicznych.

Strefainwestorow.pl, czyli serwis o inwestycjach

Strefa inwestorów jest serwisem działających na rynku od 2007 roku. Codziennie publikowane jest tutaj po kilka artykułów, zawierających praktyczne informacje na temat zarządzania finansami. Główną tematyką są jednak inwestycje. Na platformie możemy znaleźć mnóstwo faktów na temat obecnej sytuacji giełdowej, a także porad i wskazówek dla aktualnych, a także przyszłych inwestorów. Strefa inwestorów ma również własny kanał na youtube, gdzie również codzienne komentarze i analizy rynkowe.

Serwis z narzędziami finansowymi totalmoney.pl

Nie mogło zabraknąć tutaj Totalmoney, chociaż nie jest to serwis informacyjny, jak w przypadku poprzednich pozycji. Strona ta zajmuje się finansami od strony zdecydowanie bardziej praktycznej. Znajdziemy tu różne narzędzia, umożliwiające znalezienie jak najlepszych warunków kredytu czy pożyczki. Głównym elementem Totalmoney jest tzw. porównywarka finansowa, jednak znajduje się tutaj także wiele artykułów o tematyce finansowej.