pusty skórzany portfel w rękach

Darmowa pożyczka – gdzie można otrzymać?

Reklamowy slogan kuszący wizją darmowych pieniędzy budzi wśród wielu osób podejrzenia, warunek RRSO w wysokości 0% wydaje się nierealną formą pożyczania pieniędzy.Jednak pożyczka za darmo wcale nie musi wiązać się z ukrytymi kosztami, trzeba tylko dochować warunków umowy. Czym jest darmowa pożyczka i gdzie ją można otrzymać?

Czym jest darmowa pożyczka?

Koncepcja pożyczania pieniędzy i zwracania długu w tej samej kwocie jest komfortem, w który wielu nie potrafi uwierzyć. W myśl zasady, że instytucje finansowe nie świadczą działalności charytatywnej wierzymy, że każdy dług ma swoją cenę. To oczywiście prawda, jednak działania marketingowe firm pożyczkowych poszły o krok dalej, darmowa pożyczka jest możliwa (dobrapozyczka24.pl). Chcąc zachęcić klienta do skorzystania z pozabankowych usług niektóre prywatne firmy finansowe stworzyły specjalną ofertę pożyczania środków bez konieczności ponoszenia żadnych opłat.

To świadczenie w ramach tzw. chwilówek, gdzie wnioskując po raz pierwszy o krótkoterminową pożyczkę uzyskujemy pieniądze za darmo. Zabieg ma zachęcić do skorzystania z oferty, udzielając finansowania na takich zasadach firma liczy na to, że zadowolony klient wróci ponownie po koleją pożyczkę.

Jakie zasady pożyczki za darmo?

Trzeba jednak koniecznie pamiętać, że bezwzględnym warunkiem dochowania takiej umowy jest zwrot pożyczonej gotówki w ustalonym terminie, obowiązuje tutaj nieprzekraczalny termin spłaty. Darmowa pożyczka to najczęściej zobowiązanie, które należy uregulować w terminie 30 dni.

Pożyczka za darmo gwarantuje zazwyczaj niewielkie kwoty finansowania, które należy zawsze zwracać w wyznaczonym czasie. W sytuacji, w której spóźnimy się ze spłatą nawet o jeden dzień warunki promocyjne zostają anulowane, firma pożyczkowa nalicza odsetki w standardowych kwotach oraz dolicza karę za zwłokę.

Gdzie można otrzymać darmową pożyczkę?

Pożyczki za darmo możemy szukać jedynie w tzw. parabankach, tylko prywatne firmy mają tego typu świadczenie w swojej ofercie. Jednak nie wszystkie parabanki próbują w ten sposób zyskać nowych klientów, dlatego chcąc znaleźć darmową pożyczkę dobrze przeszukać informacje w sieci i skorzystać z porównywarek tego typu produktów finansowych.

Na co zwrócić uwagę sięgając po darmową pożyczkę?

Niezależnie od tego gdzie zaciągamy dług warto zawsze kierować się rozsądkiem, szukać oferty w sprawdzonych instytucjach pożyczkowych. Przed podjęciem decyzji dobrze skorzystać z opinii na temat wybranej firmy, poszukać w sieci informacji na jej temat.

Jednak nie należy zaciągać długów jedynie na podstawie wiadomości zaczerpniętych z internetu, warto zawsze postawić na samodzielną ocenę. Dlatego podpisując umowę i regulamin darmowej pożyczki trzeba wnikliwie, punkt po punkcie przeczytać ze zrozumieniem wszystkie zapisy. Jeżeli cokolwiek budzi wątpliwość należy zwrócić się do konsultanta o wyjaśnienie, nie warto godzić się na warunki umowy jeżeli budzą obawy lub nie są dla nas przejrzyste.