Kredyt samochodowy czy leasing? Jak sfinansować zakup auta?

05:03:2020 Porady

Marzy ci się samochód? Nie wiesz, które z tych rozwiązań jest lepsze – kredyt czy leasing? Przyjrzyjmy się bliżej plusom i minusom obu tych opcji.

Kredyt gotówkowy, debet, pożyczka, chwilówka... co oferuje rynek finansowy kiedy potrzebujesz gotówki?

24:02:2020 Kredyty

Kiedy brakuje Ci do pierwszego, planujesz remont lub chcesz pojechać na wymarzone wakacje, potrzebujesz dodatkowych środków, które pozwolą Ci zrealizować plany. Sektor bankowy i pozabankowy wychodzi w tej kwestii naprzeciw Twoim oczekiwaniom i oferuje bogaty wachlarz produktów, dzięki którym zyskasz szybki dostęp po potrzebnych Ci pieniędzy. Co wybrać, kiedy potrzebujesz gotówki?

 

Pozew indywidualny czy zbiorowy w sprawie zwrotu ubezpieczenia niskiego wkładu?

18:02:2020 Ubezpieczenia

Roszczenia dotyczące nienależnie pobranych składek z tytułu ubezpieczenia niskiego wkładu własnego w kredytach frankowych są przedmiotem wielu postępowań sądowych. Wielu konsumentów staje przed dylematem, czy złożyć pozew indywidualny, czy zdecydować się na pozew zbiorowy. Jak uzyskać zwrot ubezpieczenia niskiego wkładu i która opcja jest bardziej korzystna?

 

Co wiąże się z wzięciem kredytu bez zdolności kredytowej?

06:02:2020 Kredyty

 

Zdolność kredytowa to warunek bezwzględny podczas procedury ubiegania się o kredyt. Instytucje finansowe zobowiązane są do każdorazowego sprawdzenia potencjalnego klienta pod kątem możliwości spłaty zaciągniętego zobowiązania. Czy można otrzymać kredyt bez zdolności i jakie są tego konsekwencje?

 

Co warto wiedzieć, zanim wybierzesz kredyt hipoteczny?

19:12:2019 Pożyczki hipoteczne

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie najczęściej zaciągane na długie lata. Wybór odpowiedniego banku nie jest prosty, ofert do porównania jest wiele. Warto też mierzyć siły na zamiary i sprawdzić, jaką mamy zdolność kredytową, aby wiedzieć, o jaką kwotę możemy wnioskować. Co jeszcze warto wiedzieć przed podpisaniem umowy o kredyt hipoteczny?