Co warto wiedzieć, zanim wybierzesz kredyt hipoteczny?

19:12:2019 Pożyczki hipoteczne

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie najczęściej zaciągane na długie lata. Wybór odpowiedniego banku nie jest prosty, ofert do porównania jest wiele. Warto też mierzyć siły na zamiary i sprawdzić, jaką mamy zdolność kredytową, aby wiedzieć, o jaką kwotę możemy wnioskować. Co jeszcze warto wiedzieć przed podpisaniem umowy o kredyt hipoteczny?

Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej?

02:12:2019 Kredyty

Zdolność kredytowa to parametr, który biorą pod uwagę właściwie wszystkie banki. Od oceny wiarygodności finansowej zależy, czy dana osoba otrzyma kredyt, czy nie. Osoby, które takiej zdolności kredytowej nie mają, są praktycznie bez szans na otrzymanie kredytu w banku. Czy to przekreśla ich szanse na otrzymanie zobowiązania w ogóle?

Co to jest kredyt odnawialny? Jak korzystać z limitu odnawialnego?

11:11:2019 Kredyty

Stały dostęp do dodatkowych pieniędzy, duża gotówka zawsze pod ręką… Brzmi nieźle? Sprawdź, czym jest kredyt odnawialny? Kto powinien z niego skorzystać i jak spłacać limit, by nie wpaść w pułapkę kredytową.

Lokata czy konto oszczędnościowe - co wybrać?

24:09:2019 Lokaty

Deponowanie wolnych środków w banku wymaga podstawowej wiedzy na temat dostępnych produktów, które umożliwiają oszczędzanie pieniędzy. Chcąc powierzyć instytucji finansowej zgromadzone środki możemy wybrać pomiędzy lokatą a kontem oszczędnościowym, jednak dobrze wcześniej wiedzieć czym różnią się od siebie.

 

Kredyt konsolidacyjny – co warto wiedzieć przed decyzją?

24:09:2019 Kredyty konsolidacyjne

Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu konsolidacyjnego? Dowiedz się najpierw, czy to rzeczywiście dobre rozwiązanie i co się z nim wiąże.